Aktualności‎ > ‎

Zaczynamy Wielkim Balem w Grupie Nowy STYL

opublikowane: 5 mar 2014, 11:03 przez Stowarzyszenie Tęcza   [ zaktualizowane 5 mar 2014, 11:04 ]
18.01.2014r.  jak co roku uczestniczyliśmy w Wielkim balu Charytatywnym organizowanym przez Grupę Nowy Styl w Krośnie. Gry, zabawy, poczęstunek, opieka organizatorów - to wszystko tworzyło cudowną atmosferę.
Na organizowanej przez Grupę Nowy Styl, XV już imprezie dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych z domów dziecka, rodzin zastępczych i organizacji społecznych z terenu Podkarpacia bawiło się ponad 1050 gości (w tym ok. 250 niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo). Bal noworoczny to już tradycja, kontynuowana przez firmę od 2000 roku, i największe tego typu wydarzenie w całym województwie. Dzieci i młodzież uczyły się udzielania pierwszej pomocy dzięki szkoleniu pracowników Samodzielnego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie; wzięły udział w konkursach i pokazach przygotowanych przez strażaków; obejrzały pokaz umiejętności psów poszukiwawczych ze Stowarzyszenia STORAT oraz psa policyjnego.
Cały czas funkcjonowało mini miasteczko ruchu drogowego, w którym dzieci przypominały sobie zasady poruszania się na drodze, chodnikach i przejściach dla pieszych. W kąciku strażackim najmłodsi poznawali i wypróbowywali sprzęt strażacki, a w „klinice pluszowego misia” dzieciaki uczyły się bandażowania kończyn, usztywniania ich po złamaniu. Był też punkt medyczny, w którym umożliwiliśmy sprawdzenie wagi, wzrostu i ciśnienia krwi, oraz dodatkowo – dokonanie pomiaru cukru przez dorosłych. Nie możemy nie wspomnieć o hojności Grupy Nowy Styl, która nie po raz pierwszy obdarowała nas czekiem na kwotę 3 000 zł . Darczyńcom - Grupie Nowy Styl i wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!!!!!
Comments