Aktualności‎ > ‎

Podumowanie 2013r.

opublikowane: 5 mar 2014, 10:43 przez Stowarzyszenie Tęcza   [ zaktualizowane 5 mar 2014, 10:44 ]
Działalność naszego Stowarzyszenia obfitowała w wiele działań. Przedstawione poniżej są tylko cząstką z wielu inicjatyw, spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii

W dniu 19.01.2013r. członkowie Stowarzyszenia wraz z opiekunami wyjechali do Krosna na spotkanie karnawałowe organizowane przez Grupę Nowy Styl. Mieliśmy możliwość skorzystania z zabaw, konkursów zorganizowanych dla uczestników spotkania o tematyce Ochrona Środowiska. Każdy uczestnik mógł korzystać z obfitego bufetu. Korzystaliśmy również z bogatej oferty zabaw i tańców karnawałowych. Na zakończenie spotkania organizatorzy wręczyli naszemu Stowarzyszeniu czek na kwotę 3 000zł. Serdecznie dziękujemy Grupie Nowy Styl.


W dniu 09.06.20193. odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Kunowej na „Powitaniu lata z indianami.” Podczas pikniku pod opieką właścicieli wioski indiańskiej Hokka Wey uczestnicy wzięli udział w zajęciach plastyczno – technicznych – wykonano dla wszystkich opaski indiańskie. Podczas pobytu zaproponowano nam bardzo ciekaw zabawy ruchowe i sportowe. Dorośli i dzieci mieli możliwość rywalizowania. Obejrzeliśmy wiele akcesoriów indiańskich np. wigwamy, łapacze snów itp. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z hipoterapii. Zwiedzaliśmy również mini zoo w którym podziwialiśmy kangura, lamę, szynszyle, kózki i konie. Przy wspólnym poczęstunku pieczonej kiełbasce i lodach spędziliśmy wspólnie niedzielne popołudnie.


W dniu 30.06.2013r. odbyła się wycieczka edukacyjno – turystyczna do Pacanowa podczas której odbyło się zwiedzanie ogrodów, przejażdżka specjalnym pociągiem trasą Koziołka Matołka, zwiedzanie muzeum bajki, oglądanie filmów i bajek. Zjedzono wspólny obiad. Wszyscy uznali wyjazd za udany.


W dniu 19.07.- 21.07.2013r. odbyło się wyjazdowe spotkanie członków Stowarzyszenia. Miejscem pobytu było Bystre k. Baligrodu. Podczas wycieczki uczestnicy zakwaterowani byli w tamtejszym ośrodku. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji: między innymi zwiedzanie muzeum przyrodniczego, rejs statkiem, przejażdżki bryczkami i wozami, basen, zabawy przy puszczaniu baniek mydlanych, spacery o także ogniska. Całemu pobytowi towarzyszyły spotkania integracyjne i wymiana doświadczeń.


W dniu 13.10.2013r. Odbył Jesienny Piknik Rodzinny w Bączalu, podczas którego podopieczni jeździli qudami, palili ognisko, częstowali się ciastami przygotowanymi przez członków stowarzyszenia. Wcześniej wspólnie przygotowali tzw. prażuchę, czyli wielkie danie jednogarnkowe pieczone na ognisku. Podczas spotkania odbyły się warsztaty garncarskie – każdy miał możliwość spróbować się w tej twórczości. Spotkaniu towarzyszyły wspólne dyskusje i rozmowy.
Comments