Aktualności‎ > ‎

Wspomnienie!

opublikowane: 14 sie 2019, 13:30 przez Stowarzyszenie Tęcza

Pożegnaliśmy dzisiaj śp. Ewę, której odejście jest wielkim ciosem dla nas wszystkich. Nie ma słów, które oddadzą jak wielką tragedią dla wszystkich jest Jej śmierć, która pomimo tego, że spotka w życiu każdego z nas, zawsze przychodzi nieoczekiwana.

Chciałoby się powiedzieć bardzo wiele, jednak brakuje słów – żadne z nich nie wyrażą uznania za wspaniałe życie śp. Ewy i żalu po jej stracie.

W imieniu wszystkich członków, podopiecznych Stowarzyszenia „Tęcza” na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Skołyszynie dziś oddaliśmy hołd zmarłej. Wszyscy powinniśmy poznać dobroć i wielkoduszność śp. Ewy.

Była osobą nietuzinkową. Zawsze uśmiechnięta, wesoła, miała dla każdego dobre słowo. Nie potrafiła przejść obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. To Ona założyła przed prawie szesnastoma laty nasze stowarzyszenie i przez cały ten okres pełniła funkcję przewodniczącej. To Ona była inicjatorem wszelkich działań. Miała szczególny dar w kontaktach z ludźmi. Potrafiła dotrzeć do serc i umysłów osób niepełnosprawnych, szanowała ich zyskując sympatię i oddanie podopiecznych.

W obliczu Jej śmierci podzielamy słowa księdza Józefa Tischnera:
"W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość niczym nie dającej się zapełnić pustki".

Wszyscy, mając w pamięci dobre chwile i piękne wspomnienia, wyrażając wielką wdzięczności śp. Ewie za okazane serce i codzienną radość, pożegnaliśmy Ją dziś z wielkim bólem mówiąc:

Żegnaj Ewuniu! Spoczywaj w pokoju wiecznym!

Comments